Butterfly Paragliding

Ölüdeniz Kelebekler Vadisi ve Yamaç Paraşütü Fiyatları

Ölüdeniz Kelebekler Vadisi ve Yamaç Paraşütü Fiyatları

Ölüdeniz Kelebekler Vadisi ve Yamaç Paraşütü Fiyatları ; yerli ve yabancı turistler tarafından en çok gezilen ve merak edilen bölgelerden biridir. Bir doğa harikası olan Kelebekler Vadisini görmediyseniz Fethiye’de tatil yaptım demeyin. Çünkü burası gerçek anlamda cennetten bir köşe olabilir. Fethiye kelebekler vadisini görmenin ise birden fazla yolu var. Yamaç paraşütü de bunlardan biri. Yamaç paraşütü ile Kelebekler Vadisi üzerinden geçebilir, harika manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.

Söz konusu yamaç paraşütü ise Fethiye Ölüdeniz üzerinde saatlerce sakinliğin tadını çıkarabilir, Kelebekler Vadisini görebilir ve çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan ufak bir eğitim ya da beraber uçabileceğiniz bir uzman. Çok fazla zorlanmayacağınız bir aktivite olan yamaç paraşütü ile Fethiye üzerinde hem adrenalin hem de huzur dolu saatler geçirebilirsiniz.

Peki Fethiye Kelebekler Vadisi nasıl bir yer? Kelebekler Vadisi’ne nasıl gidilir? Yamaç paraşütü nasıl yapılır? Fethiye Kelebekler Vadisi ve Yamaç Paraşütü hakkında merak ettiklerinizi sizler için derledik. Bir doğa harikası olan Kelebekler Vadisi ve çok daha fazlasına ulaşmak için okumaya devam edin.

Ölüdeniz Kelebekler Vadisi ve Yamaç Paraşütü Fiyatları
Ölüdeniz Kelebekler Vadisi ve Yamaç Paraşütü Fiyatları

Fethiye Kelebekler Vadisi

Kelebekler Vadisi, Fethiye bölgesinde bulunan ve birbirinden güzel yüzlerce kelebeğe ev sahipliği yapan bir vadidir. Burada hareket etmek sizi zorlayabilir çünkü sarp kayalar bulunmakta. Ancak her türlü zorluğa rağmen bu vadi sizi büyüleyecek ve her seferinde tekrar tekrar kendinizi Kelebekler Vadisi üzerinde bulabilirsiniz. Fethiye, Kelebekler Vadisi hakkında merak edilen bilgileri sizler için derledik.

Kelebekler Vadisi, deniz ile doğanın yan yana geldiği hem mavinin hem de yeşilin kendini gösterdiği harika doğa köşelerinden biridir. İnsanlar tatil yaparken doğal ve huzur dolu yerler ararlar. Kelebekler Vadisi tam olarak bu tanımlamayı karşılayan doğal alanlardan biri. Oldukça yüksek tepelerin arasında bulunan vadi uzun yıllar kooperatif tarafından korunmaya devam etmiştir.

Daha sonrasında 1995 yılında doğal sit alanı ilan edilen bu güzel vadi gerçek anlamda doğallığını korumayı başarmış alanlardan biridir. Vadide 80’den fazla kelebek bulunuyor. Vadinin adını nereden aldığını tahmin edersiniz. Vadide bulunan kelebek türleri arasından en çok bilineni ve ender görüleni de kaplan kelebeğidir.  Birkaç saatliğine huzur arayan ve huzuru isteyenlerin tam olarak aradığı yer olan Kelebekler Vadisi üzerinde günlerce kalmak isteyebilirsiniz. Çünkü ıssız bir adaya düşsem dediğiniz yerlerden birine benzetmeniz de çok büyük ihtimal.

Ölüdeniz Kelebekler Vadisi ve Yamaç Paraşütü Fiyatları
Ölüdeniz Kelebekler Vadisi ve Yamaç Paraşütü Fiyatları

Kelebekler Vadisi’nde denize girmeniz mümkün. Suyun berraklığı ve sakinliğinin keyfini çıkararak denizde eğlenebilir kumsalda dinlenebilir, sarp kayalıklarda oturup manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. Buraya sadece tırmanış yani trekking etkinliği için gelenler de bulunuyor. Kalabalıkların olduğu plajları bir kenara bırakıp sabahın erken saatlerinde sakinlik ve huzuru bulmaya gelebilirsiniz.

Kelebekler Vadisi’nde bulunan kelebekleri görmek için biraz vadinin içine doğru yolculuk etmeniz gerekiyor. Kısa bir yürüyüş ancak kelebeklerin ortaya çıkardığı harika manzara sizi büyüleyebilir. Bu arada kelebekler gürültüden hoşlanmaz. Onlara zarar vermemek adına kelebeklere ulaşmak için hareket ederken fazla gürültü yapmamaya özen gösterin. Yol boyunca birçok tabela ile ikaz da göreceksiniz.

Kelebekler Vadisi ve Yamaç Paraşütü

Kelebekler Vadisi üzerinden yamaç paraşütü yaparak geçmek birçok tatil severin unutamadığı anılarından biri olmakta. Söz konusu yamaç paraşütü ise Ölüdeniz üzerinde saatlerce dolaşmak, sakinlik ve sessizlik içinde gökyüzünde süzülmek sizi gerçekten unutulmaz anlara taşıyabilir. Üstelik yamaç paraşütü sırasında vadinin üzerinden geçebilir ve aşağıda yaşananlara panoromik bir göz ile şahit olabilirsiniz. Fethiye yamaç paraşütü ile gerçekten ünlü olan beldelerden biridir. Ülkemizin yamaç paraşütü denildiğinde ilk akla gelen bölgesi olan Fethiye’de tatil yaparken yamaç paraşütü yapmadım demeyin çünkü bu aktivite tatilinizi anlatırken ilk aklınıza gelenlerden biri olmaya aday. Peki Fethiye yamaç paraşütü fiyatları ne kadar? En uygun fiyatlı yamaç paraşütü aktivitesi nerede yapılır ? Fethiye yamaç paraşütü ile diğer aktiviteler için https://www.tatil365gun.com/fethiye-tatil-paketleri/ni incelemenizi tavsiye ederiz. 

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları

Fethiye yamaç paraşütü fiyatları, dönemsel olarak değişen bir skalaya sahip. Fethiye bölgesinde yamaç paraşütü yapmak için ödemeniz gereken şu kadar miktar var demek doğru olmaz. Ancak tatil yaptığınız süreç içerisinde en uygun fiyatlı yamaç paraşütü etkinliğinden faydalanmak için www.tatil365gun.com adresini ziyaret edebilir ya da 0539 646 6460 numaralı iletişim hattından müşteri temsilcilerine ulaşarak fiyat alabilirsiniz.