Butterfly Paragliding

Herkes Fethiye’yi Ziyaret Etmeli

Herkes Fethiye’yi Ziyaret Etmeli

Herkes Fethiye’yi Ziyaret Etmeli; Fethiye denilince akla ilk Ölüdeniz geliyorsa o zaman sizde Fethiye hayranısınız demektir. Ne yazık ki Türkiye’de yaşayıp, hatta Muğla’da yaşayıp Fethiye’ye gitmeyenler var. Fethiye, Muğla şehrinin en güzel ilçelerinden bir tanesi olurken, Herkes Fethiye’yi ziyaret etmeli. Fethiye tatiliniz için https://www.tatil365gun.com/fethiye-tatil-paketleri/ mutlaka inceleyin.

Fethiye yaz aylarında bolca aktiviteleri olan, gençlerin yanı sıra orta yaşlılarında sıklıkla gidip yürüyüş, dağ gezintisi, güneşlenme ve yüzme gibi aktivitelerin yaptığı en güzel ve temiz ilçelerden bir tanesidir. Fethiye’ye gitmeden önce mutlaka yapılması gerekenler listesi yapmanızı öneririm. Aksi takdirde gittiğinizde ne yapacağınızı şaşırırken en güzel aktiviteleri yapamadan tatiliniz bitebilir.

Herkes Fethiye'yi Ziyaret Etmeli
Herkes Fethiye’yi Ziyaret Etmeli

Fethiye de Aktivitelere katılmadan dönmeyin !

Fethiye bölgesinde mutlaka gidilecek yerlerden bir tanesi Ölüdeniz dir. Ölüdeniz de denizin temizliği ve güzelliğinin yanı sıra kumsalda güneşlenmenin bile tadı bir başka oluyor. Burada mutlaka yapılması gereken ise yamaç paraşütüdür. Yamaç paraşüt yaklaşık 30-40 dakika sizi havada tutarken Fethiye’nin güzelliğini yüksekten görme fırsatı veriyor.

Yamaç paraşütü için ödemeyi yapıp daha sonra yüksek yerden tam koşarken duranlar bile olurken, siz bu korkunuzu yenerek mutlaka bu güzelliğin tadını çıkarmalısınız. Yamaç paraşütü yaparken pilotlarınız foto ve video sizi ve çevrenizdeki güzelliği çekmektedirler. Unutamayacağınız hatıra olarak size anında CD şeklinde vereceklerdir.

Paraşüt aktivitesinden sonra Fethiye’nin birçok güzel ve sakin koylarını gezmek için Tekne Turu yapabilirsiniz. Tekne turları uygun fiyatlı olurken neredeyse kimsenin olmadığı çok temiz suyun olduğu sakin koylarda yüzme imkânı bile verirken, mutlaka bu güzellikleri ölümsüzleştirmek adına fotoğraf çekmeyi unutmayın. Bu güzel aktivitelerin yanı sıra mutlaka yemek olarak balık yemeye çalışın. En güzel balık restoranlarını alacağınız kokulardan bile tahmin edebileceksiniz.

Bununla beraber gece saatlerinde gidebileceğiniz birçok bar ve gece kulüpleri bulunuyor. Her biri birbirinden güzel olurken, özellikle canlı müzik olan yerleri tercih etmenizi tavsiye ederim. Gecenin serinliğinde denizin dalgası ile beraber canlı müzik keyfinden başka ne olabilir siz düşünün. Yapabileceğiniz bir diğer güzel aktivite ise geldiğiniz zaman mutlaka kamp kurmaya çalışın. Otele para vermek yerine Fethiye’nin güzellikleri arasında yapacağınız kamp, unutmayacağınız hatıralar ve güzellikler size verecektir.

Herkes Fethiye'yi Ziyaret Etmeli
Herkes Fethiye’yi Ziyaret Etmeli