Butterfly Paragliding

Fethiye; Aktivitelerin buluştuğu şehir

Fethiye Aktivitelerin buluştuğu şehir

Fethiye Aktivitelerin buluştuğu şehir; Çeşitli etkinliklerin yapıldığı bir adres olan Fethiye’de ilgi alanlarınıza uygun olarak vaktinizi nasıl geçirebileceğinizi merak ediyorsanız, size bu yazımızda eşsiz güzelliği bulunan bu şehirde nelere katılabileceğinizi aktaracağız. Fethiye’de günlük veya haftalık gezi turlarına katılabilir, spor dallarıyla ilgili etkinlikleri tercih edebilir veya günü birlik tekne turları ile eğlenceli anlar geçirebilirsiniz. Bunların dışında sizleri beklemekte olan ve kaçırmamanızı tavsiye ettiğimiz önemli aktiviteler bulunmaktadır.

Babadağ’da Yamaç Paraşütü

Dünyanın en iyi uçuş noktalarından birisi sayılan Babadağ, yamaç paraşütüne ilgisi olanların uğrak adreslerinden birisidir. Ölüdeniz’in Doğu kısmını kapsayan ve heybetiyle dikkat çeken Babadağ’a gelerek yamaç paraşütü etkinliğine katılabilirsiniz. Yaşamınıza renk katmak amacıyla heyecan verici bu anları yaşamak isterseniz sizler de bir pilot eşliğinde atlayışlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Likya Yolu Trekking-Yürüyüş

Ölüdeniz’in Ovacık Köyüne bağlı Babadağ eteklerinde bulunan başlangıç noktasından itibaren yanınıza yalnızca yürüyüş için gerekli malzemeleri alarak bu etkinliğe katılmanız mümkün olacaktır. Böylelikle yolunuzun üzerinde kalacak olan dağ köylerine uğrayabilir ve oldukça samimi dostlukları kurabilirsiniz. Fethiye’den Antalya’ya kadar uzanmakta olan bu yürüyüşün ilk bölümünü oluşturan Likya Yolu’nda muhteşem doğa ortamlarıyla kavuşmanız hayatınıza oldukça renk katacaktır.

Mavi Yolculuk Turuna Katılın

Fethiye’den kiralayacağınız bir tekne veya yat sayesinde yeşilin ve mavinin buluştuğu eşsiz güzellikteki koylara ve adalara ziyarette bulunabilirsiniz. Bu etkinliği Türk Guletleriyle yapmanız sizlere daha farklı bir deneyim kazandıracaktır. Güneşin ve denizin tadını çıkarırken, diğer yandan su sporlarına olan ilginizi keşfetmek ve kendinizi geliştirmek isterseniz Mavi Yolculuk Turuna katılabilirsiniz.

Sualtı Dalışını Gerçekleştirin

Dünyanın en hızlı şekilde gelişmekte olan ve son derece eğlenceli olmasıyla tercih edilen spor dallarından birisi de su altı dalışıdır. Bunun için en ideal koşullara sahip olan Fethiye’de güvenli bir şekilde ve kolaylıkla katılabileceğiniz etkinlikleri bulabilirsiniz. Olumsuz herhangi bir akıntıyı görmeyeceğiniz uzun bir kıyı şeridinde önemli deneyimleri kazanabilirsiniz.

Rafting Deneyimini Yaşayın

Hiçbir deneyiminizin olmamasına rağmen rafting heyecanını derin vadilerden akan soğuk sularda tatma fırsatını yaşamak istiyorsanız, Fethiye’nin serin suları sizi beklemektedir. Doğayı ve macerayı sevenlerin vazgeçilmezlerinden olan rafting deneyimini yaşamak için sizler de en rüzgarlı havalarda dahi kıpırtısız olan Fethiye Ölüdeniz’i tercih edebilirsiniz.