Butterfly Paragliding

Fethiye Kelebekler Vadisine Tepeden Bir Bakış; Yamaç Paraşütü

Fethiye Kelebekler Vadisine Tepeden Bir Bakış Yamaç Paraşütü

Fethiye Kelebekler Vadisine Tepeden Bir Bakış: Yamaç Paraşütü; Fethiye Kelebekler Vadisi ülkemizde bulunan doğa harikalarından biri olarak biliniyor. Yamaç paraşütü ise bu harika vadinin üzerinden geçmeniz muhteşem bir fırsat olabilir. Söz konusu doğa güzellikleri olduğunda ülkemizde en çok tercih edilen yerlerden biri olan Fethiye’de hem tatil yapabilir hem de birbirinden güzel aktiviteler ile tatilinizi unutulmaz hale getirebilirsiniz.

Kelebekler Vadisine Tepeden Bir Bakış

Yüzlerce kelebek türü olması ile bilinen ve insanların şaşkınlıkla gezdiği Kelebekler Vadisi her yıl binlerce ziyaretçi görmektedir. Fethiye’de bulunan birçok güzelliğe tepeden bir bakış atabileceğiniz aktivitelerden biri de yamaç paraşütüdür. Peki yamaç paraşütü nasıl yapılır ? Yamaç paraşütü yapmak için eğitim almak gerekir mi?

Fethiye Kelebekler Vadisine Tepeden Bir Bakış: Yamaç Paraşütü
Fethiye Kelebekler Vadisine Tepeden Bir Bakış: Yamaç Paraşütü

Yamaç Paraşütü Nasıl Yapılır ?

Yamaç paraşütü Fethiye bölgesinde en çok tercih edilen aktivitelerden biridir. Adrenalin, huzur, sakinlik ve eğlenceyi bir arada yaşayacağınız yamaç paraşütü ile unutamayacağınız bir gün geçirmek sizin elinizde. Yamaç paraşütü yapmak için uzman ya da deneyimli olmaya da gerek yok. Birçokları yamaç paraşütü gibi hava sporlarının alanında uzmanlık gerektirdiğine inanır. Ancak bu sporu yapmak için yanınızda bir eğitmen ile paraşüte binmeniz yeterli olacaktır. Söz konusu yamaç paraşütü olduğunda hem eğitmenlerin hem de paraşüt yapmak isteyenlerin bir hayli eğlendiği de bir gerçek.

Yamaç paraşütü, yüksek yamaçlardan yapılan ve küçük bir mesafeden atlayışın paraşüt açık bir şekilde gerçekleştirildiği bir hava sporudur. Yamaç paraşütü ile gökyüzüne çıktıktan sonra hava artlarına bağlı olarak saatlerce orada kalmanız mümkün.

Yamaç Paraşütü Yapmak İçin Eğitim Almak Gerekir mi ?

Yamaç paraşütü yapmak için eğitim alma gerekliliğinin olmaması bu sporun en rahat yerlerinden biridir. Yamaç paraşütü yanınızda bir eğitmen ile birlikte yapabileceğiniz harika bir aktivitedir. Yerden gökyüzüne ulaşana kadar yaşayacağınız adrenalin zamanla yerini sakinlik ve huzura bırakacaktır. Böylece uzun dakikalar boyunca Ölüdeniz üzerinde sakinliğin tadını çıkarabilirsiniz. Bununla birlikte yamaç paraşütü rotasında bulunan Kelebekler Vadisi’ni yüksekten görmenin harika bir deneyimini de yaşayabilirsiniz.

Yamaç paraşütü, Jeep Safari, tekne turu, tüplü dalış  ve benzeri birçok aktiviteyi yapmak için www.tatil365gun.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Birçok tatil fırsatı ile birlikte aktivite paketlerinden faydalanabilirsiniz. Bütçe dostu aktiviteli tatil paketleri hakkında bilgi almak için 0538 920 9040 numaralı iletişim hattını kullanabilirsiniz.