Butterfly Paragliding

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023; Fethiye de tatil denince hemen hemen herkesin ilk aklına gelen Babadağ‘dan yapılan Ölüdeniz ’in nazar boncuğu olan Yamaç Paraşütü gelmektedir. Heybeti ile muhteşem doğa güzelliklerini gökyüzünden izlemek isteyen Yamaç Paraşütü tutkunları Babadağ’dan uçuş yapmaktadırlar. Uçmak denince bir çok kişi heyecana kapılır ve nasıl uçuş yapıldığını öğrenmek için araştırma yapar.

Fethiye tatilimde nasıl yamaç paraşütü yapabilirim ? Babadağ’dan Yamaç Paraşütü için kimlerle iletişim  kurmam gerek ? Yamaç Paraşütü yapmadan önce nereler dikkat etmem gerek ? Uçmak için Babadağ’a nasıl çıkmam gerek ? Ölüdeniz Babadağ’dan hangi mevsimlerde Yamaç paraşütü yapılıyor ? Fethiye Ölüdeniz de Yamaç Paraşütü fiyatları nekadar ve kaç para ? Gibi Fethiye Ölüdeniz’de Yamaç Paraşütü için aklınıza gelebilecek soruları sizler için cevapladık.


Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023
Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023

Fethiye tatilimde nasıl yamaç paraşütü yapabilirim ?

Fethiye tatiline çıkmadan önce herkesin düşüncesi erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak ekonomik tatil yapmak.  Fethiye tatilinize geleceğiniz zaman hotel rezervasyonunuzu önceden yaptırdığınız gibi yamaç paraşütü için de aynı yöntemi  kullanabilirsiniz. Fethiye tatiliniz de yapmak istediğiniz aktiviteleri önceden belirler iseniz ucuz tatil yapmak için Fethiye tatil paketlerinden alarak uygun tatil yapabilirsiniz. Paraşüt ile uçuş yapmak için önceden teknik olarak çok fazla bir şey bilmenize gerek yoktur. Genel de bir çok insan Babadağ’dan yapıldığı için uçurumdan atlandığını düşünmektedir. Atlama yapıldığını düşünenlerde bu aktiviteden korkmaktadırlar. Yamaç paraşütü için kalkış yapmanız için önce paraşüt açılır, yolcu ile pilot terazi ile birbirine bağlanır ve gelen uygun rüzgar ile birlikte pilot ve yolcu koşarak kalkış yapılır. Oysaki birçok insan Babadağ’dan kalkış yaparken izledikleri paraşütleri ve plaja inenleri görünce kararları değişmektedir. Uçuş yapmanız için sağlık probleminizin olmaması ve 100 kğ üzeri olmamanız gerekmektedir.


Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023
Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023

Babadağ’dan Yamaç Paraşütü için kimlerle iletişim kurmam gerek veya Yamaç Paraşütü yapmadan önce nereler dikkat etmem gerek ?

Fethiye de yamaç paraşütü için birçok ofis yamaç paraşütü hizmeti vermektedir. Burada öncelikle insanlar fiyatları baz alarak araştırma yaptıklarından, gerçekten bu işi yapan şirketler ile iletişim kurmaları gerektiklerini unutmaktadırlar. Yamaç Paraşütü yapan şirketlerin öncelikle Türsab seyahat acentasına kayıtlı olmaları gerekmektedir. Yamaç Paraşüt bileti alacağınız yerlerin Türkiye Seyahat  Acentaları Birliğine (Türsab) üyeliklerini araştırmanız gerekmektedir.

Yamaç paraşütü pilotları ise (Tandem ) 2 kişi uçuş yapmaları için THK tarafından verilen ticari pilot belgelerine sahip olmaları gerektiğini bilmeniz gerek.

Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023
Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023

Uçmak için Babadağ’a nasıl çıkmam gerek ?

Uçuş  için  Babadağ’a çıkmadan önce rezervasyon yaptırdığınız da size uçuş öncesi hoteliniz yakınsa ofiste bulunacağınız uçuş saati, uzak ise servis aracının sizi saat kaçta hotelden alacağı size bildirilecektir. Ölüdeniz den hareket araçlar ile Babadağ’a çıkış yapılmaktadır. 2020 yılının son aylarından sonra Babadağ’a teleferikle çıkılabilecek.  Ölüdeniz’ den Babadağ’a çıkış ücreti olarak 10 dolar düşünülmektedir. Babadağ’a Teleferikle çıkıp, yamaç paraşütü ile Ölüdeniz plajına kelebekler gibi süzülebilirsiniz.

Ölüdeniz Babadağ’dan hangi mevsimlerde Yamaç paraşütü yapılıyor ?

Fethiye Ölüdeniz Babadağ’dan yılın 12 ay’ı yaz-kış  yamaç paraşütü yapılmaktadır. Babadağ’ın 1200-1700-1800 ve 1900 metre pistlerinde yapılan pilot ile yolcunun serkonize olarak koşarak kalkış yapılır. Fakat 100 kğ  üzeri misafirlerimiz uçmak için biraz kilo vermeleri gerekmektedir.


Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023
Fethiye Yamaç Paraşütü Fiyatları 2023

Fethiye Ölüdeniz de Yamaç Paraşütü fiyatları ne kadar ve kaç para ?

Fethiye’yi tatil denice Antalya-Kemer-Marmaris-Bodrum-Çeşme-Alaçat gibi diğer popüler turizm bölgelerinden ayıran en önemli özelliği hiç şüphesiz Babadağ’dan yapılan Yamaç paraşütüdür. Böyle eğlenceli ve adrenalin dolu aktiviteyi Ölüdeniz de yaşamak ise herkesin hayalidir. Peki Fethiye Ölüdeniz de Yamaç Paraşütü yapacak kişi Babadağ’dan uçmak için kaç para ödemesi gerekecek öncelikle tüm insanların aklındaki soru bu. Fethiye Ölüdeniz Babadağ Yamaç Paraşütü fiyatları için 0539 646 6460 nolu telefonu arayarak bilgi alabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Her yıl binlerce insan uçmak için Babadağ’a çıkmaktadırlar. 2020-2021 yıllarında faaliyete geçecek Babadağ Teleferik projesi ile artık Babadağ’a gezmek için de çıkılabilecek. Babadağ’a gezmeye gidecek kişi için ise fiyatları tam olarak belirlenmese de tek sefer 10 dolar gibi rakam ödeyecekleri söylenmektedir. 

Fethiye Ölüdeniz Babadağ Teleferik Fiyatları 2023 yılında yetişkinler için 225 TL, Öğrenci için ise 170 TL olarak belirlenmiştir.