Butterfly Paragliding

Fethiye Tüplü Dalış Fiyatları 2023

Fethiye Tüplü Dalış Fiyatları 2023

Fethiye Tüplü Dalış Fiyatları 2023; Denizler dünyanın hiç bilmediğimiz gizli güzelliklerini içerisinde saklar. Özellikle yeni yerler görmeye meraklı gezginler için dalış yapmak vazgeçilemeyecek aktivitelerden biri olmakta. En büyülü su sporlarından biri olarak dikkat çeken dalış sporu son yıllarda çok daha popüler hale gelmiş ve gelmeye devam etmektedir.

Fethiye Ölüdeniz ise görüp görebileceğiniz en güzel manzaraları bulabileceğiniz yerlerden biri. Böyle büyük güzelliklerin peşinden koşan her gezgin Fethiye Dalış Fiyatları konusunda araştırma yapmakta. Peki Fethiye Dalış Fiyatları Ne kadardır ? Fethiye de Dalış Nasıl Yapılır? Dalış yaparken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Gibi sorular tatil meraklılarının kafasını karıştırmakta. Dalış meraklıları ise uygun fiyat ile en güzel tatili ve aktivite hizmetini almak için araştırmalar yapıyor. Fethiye en uygun  dalış fiyatlarını tatil365gun.com da sizler için hazırladığımız tatil paketlerinde bulabilirsiniz.

Fethiye Tüplü Dalış Fiyatları 2023
Fethiye Tüplü Dalış Fiyatları 2023

Dalış Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ekipmanlı dalış yapmak her ne kadar uzmanlık gerektirmese de uyulması gereken bazı kurallar, kısa eğitim ve dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Hayati derecede önem arz eden dalış yaparken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgilendirme yapalım.

Tüm dalıcıların mutlaka bilmesi gereken ilk şey asla nefeslerini tutmamaları gerektiğidir. Suyun altında iken nefes tutmanın öldürücü hasarlar verebildiği bilinmektedir. Tüm dalıcılar için altın kural olarak bilinir.

Güvenli yükselme hızı aşılmamalıdır aksi takdirde bu kişilerin vücut sistemlerine zarar verebilmektedir. Yükselme hızı ise dakikada 10 metredir.

3 metrede 5 dakikalık güvenlik kontrol bekleme süresini mutlaka uygulayın.

Ekipmanlarınızı kontrol edin. kontrolden zarar gelmez fakat en ufak bir kusur bile su altında insanların hayatlarını kaybetmelerine sebep olabilmektedir. Bu nedenle profesyonel dalış uzmanları ile dalış yapmak acemiler için bir hayli önemlidir.

Ekipmanlarınızı nasıl kullanacağınızı öğrenin. Nasıl kullanılacağı bilinmeyen bir ekipmanın varlığı dalış yapan kişiyi  zarara bile uğratabilmektedir.

Dalış sırasında kendinizi kasmayın çünkü dalışınızın sizin için eğlenceli olması gerekir. Dalış yapmaya karar verdiyseniz kendinize güvenin ve rahatlayın.

Dalış planınıza sadık kalın. Planlama her şeydir.

Fethiye Tüplü Dalış Fiyatları 2023
Fethiye Tüplü Dalış Fiyatları 2023

Tüplü Dalış Nasıl Yapılır ?

Yurdumuz yüzlerce güzelliğinin yanı sıra denizleri ile de insanları çekmektedir. Su sporları ise ülkemizde sevilerek yapılan sporlardan biridir. Özellikle kıyı kesimlerde çok yaygın olan sporlarından biri de dalış sporudur. Dalış yaparak denizlerin içerisindeki bilinmeyen güzellikleri keşfetmek birçok turistin ve gezginin dikkatini çeker.

Dalış sporu ile ilgilenenlerin iki farklı çeşit dalış türünden birini tercih etmeleri gerekir. Su altında herhangi bir ekipman olmadan yalın bir dalış veya ekipmanlı dalış yapılabilmektedir. Ekipmansız dalış profesyonellik gerektiren bir spordur.

Ciddi eğitimlerden geçmeden yapılabilecek bir spor değildir. Ekipmansız dalış, serbest dalış olarak da bilinmektedir. Serbest dalış yapmak isteyenlerin öncelikle nefes yönetimi ve su altında yön bulabilme yeteneğini kazanmaları gerekir.

Ekipmanlı dalış ise serbest dalışa göre çok daha kolay öğrenilebilir ve acemilerin dahi yapabileceği bir spordur. Ekipmanlı dalışın temel malzemesi tüplerdir. Bunun yanında şnorkel, dalış giysisi, palet, ağırlık kemeri, maske ve beraberinde başka aksesuarlar da kullanılmalıdır.

Eğlence amaçlı dalış yapmak isteyen ziyaretçiler için Fethiye Ölüdeniz içerisinde ekipmanlı dalış turları mevcuttur. Dalış meraklıları Fethiye Ölüdeniz için dalış fiyatları hakkında araştırmalar yapmaktadırlar.

Fethiye Tüplü Dalış Fiyatları 2023
Fethiye Tüplü Dalış Fiyatları 2023

Fethiye Ölüdeniz Dalış Fiyatları 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | 2027

Fethiye Ölüdeniz civarında dalış yapmak isteyenler için dalış fiyatları dudak uçuklatabiliyor. Tek başına dalış hizmeti satın almak gezginler için pek de kârlı bir iş olarak sayılmaz. Ancak Fethiye Ölüdeniz Dalış Turları için paket satın almak çok daha kazançlı olmakta. sadece dalış turu fiyatına paket aktivite alabilen ziyaretçiler için hem tatil imkanları genişlemekte hem de çok daha eğlenceli hale gelmektedir. Fethiye aktivite yönünden oldukça gelişmiş bir tatil beldesidir.

Yamaç paraşütünden su kayağına, sörften şehir gezilerine tatil günlerinizi dolu dolu geçirebileceğiniz bir yer olarak Fethiye dalış sporları içinde tercih edilen tatil beldelerinden biridir. Tatil demişken sadece dalış için bir tatil turu harcamak Fethiye’nin güzelliklerini kaçırmanıza neden olacaktır. Bu nedenle hem dalış hem da diğer tüm aktiviteleri yapabileceğiniz bir paket program almak sizler için çok daha verimli ve uygun olacaktır. Fethiye Ölüdeniz Dalış Fiyatları 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | 2027 yıllarındaki fiyatlar için diye  nolu telefondan bilgi alabilirsiniz.