Butterfly Paragliding

22. Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları

22. Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları 

22. Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları; Yaz tatili için akla gelen ilk adreslerden biri hiç kuşkusuz Fethiye. Zengin coğrafyası, renkli atmosferi, kendine has neşesi ve eğlenceli yapısıyla Fethiye’nin hem yerli hem de yabancı turistin vazgeçilmezi olduğunu söyleyebiliriz.

Fethiye her tür tatilin rahatlıkla yapılabildiği bir bölge. Zengin doğal özellikleri, birbirinden farklı etkinliklere ve aktivitelere uygunluğuyla dikkat çekiyor. Özellikle yamaç paraşütü gibi sporlar için de Fethiye biçilmiş kaftan. Fethiye’nin en önemli özelliği ise neşesini yitirmemiş yerlerden biri olması. Burada her yıl birçok festival, etkinlik ve konser yapılıyor.

22. Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları 19-23 Ekim de

Peki merakla beklenen Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Ne Zaman başlıyor? Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları Fethiye’nin gelenekselleşmeye başlayan festivallerinden birisi. Etkinlik yerli halkın, çevre illerin ve turistlerin katılımıyla her yıl coşkuyla gerçekleşiyor ve büyük bir ilgiyle karşılanıyor. Bu yıl ise Ölü Deniz Hava Oyunlarının tam olarak 22.si düzenlenecek. Her yıl Eylül-Ekim aylarında yapılan festival bu sene de 19-23 Ekim tarihleri arasında yapılacak.

Ölüdeniz Hava Oyunları boyunca hava sporlarının farklı branşlarından en iyi akrobasi pilotlarını izleme şansınız olacak. Gökyüzünde sergilenen bu heyecanlı akrobasi sizi kesinlikle büyüleyecek. Bu nedenle size önerimiz ne yapıp edip Fethiye Hava Oyunlarını kaçırmamanız.

Eğer yaz tamamen bitmeden bir tatile çıkmayı düşünüyorsanız tercihinizi Fethiye’den yana tutmanızı öneririz. Üstelik festival döneminde burada olursanız harika bir görsel şölene de tanıklık edebileceksiniz.

22. Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları 
22. Uluslararası Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları 

22. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları

Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunları her yıl her yıl 50’den fazla ülkeden birçok akrobasi pilotunun ve binlerce sporcunun katılımıyla gerçekleşiyor. Festival her yıl Fethiye Belediyesi’nin ve farklı Sivil Toplum Kuruluşları’nın desteği ile gerçekleşir.

Ölüdeniz Hava Oyunları genellikle yaz sezonunun yavaş yavaş bittiği, Eylül-Ekim aylarında yapılır. Eğer işinize ya da okulunuza dönmeden önce güzel bir tatil yapmayı düşünüyorsanız Fethiye bunun için doğru adres olabilir.

Fethiye deniz turizminin yanı sıra doğa sporlarına uygunluğu ve zengin doğal güzellikleri nedeniyle farklı tatil türleri için de son derece uygun bir yerdir. Örneğin yamaç paraşütü burada oldukça popüler bir spor. Festival boyunca birçok kişi gibi sizde yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Bununla beraber birçok kampçının da Fethiye’de kamp yaptığını unutmayın.

Fethiye’de Yapılabilecek Etkinlikler

Bilmelisiniz ki Fethiye’de sizi bekleyen birçok farklı seçenek var. Aslına ne yapacağınızı çözmek için nasıl bir tatil hayal ettiğinize bakmalısınız. Çünkü burada hemen hemen her tür yaz tatili klasiklerini gerçekleştirebilirsiniz. Ölüdeniz tüplü dalış yaparak denizin tadını çıkabilir, tarihi gezilere katılabilir ya da uzun doğa yürüyüşlerine çıkabilirsiniz.

Çeşitli spor etkinliklerine katılabilir, kamp yapabilir ya da sadece doğanın sessizliği içinde kendinizi dinlendirebilirsiniz. Yaz henüz bitmemişken ve Fethiye hala yazın neşesiyle doluyken buraya gelip yenilenebilirsiniz. Ve eğer buralarda olabilirseniz 22. Fethiye Ölüdeniz Hava Oyunlarına katılmayı, gökyüzünde yaşanacak bu görsel şölene tanıklık etmeyi unutmayın.