Butterfly Paragliding

Uluslararası 3. Fethiye Sporfest

Uluslararası 3. Fethiye Sporfest

 Uluslararası 3. Fethiye Sporfest; Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Fethiye Sporfest Ekim ayında başlıyor ve festivalin hemen hemen Ekim ayının sonuna kadar sürmesi bekleniyor. Fethiye Sporfest’in edindiği en önemli misyon toplumun her kesimini spora dahil etmek, daha sağlıklı bir hayat süren bireyler oluşturmak, madde bağımlılığıyla mücadele etmek ve madde bağımlılığının en aza inmesine katkı sağlamak.

Bildiğiniz gibi spor sağlıklı bir yaşamın en önemli faktörlerinden biri. Spor yapmak hem beden hem de ruh sağlığına iyi geliyor. Spor yapan, sağlıklı ve dinç bireylerden oluşan bir toplum ise birçok açıdan daha verimli olacaktır.

Bu nedenle ülkemizde düzenlenmekte olan Fethiye Sporfest’in hem ülkede hem de dünyada güzel bir örnek oluşturmasını umuyoruz. Sporfest’in bir diğer önemli amacı da bedensel engelli vatandaşlara yeni fırsatlar sunmak ve topluma kazandırılmalarında rol oynamaktır.

Festival hem sporcular hem de izlemek isteyen seyirciler için katılıma açıktır. Yerli ve yabancı birçok sporcu ve misafirlerimizi Fethiye Sporfest’te bekliyor olacağız.

Uluslararası 3. Fethiye Sporfest
Uluslararası 3. Fethiye Sporfest

Uluslararası 3. Fethiye Sporfest

3. Uluslararası Fethiye Sporfest Programı 2022 akışı ise şöyle:

1-2 Ekim Likya Granfondo Fethiye-Seydikemer

1-5 Ekim Likya Halk Oyunları Festivali Fethiye-Göcek- Seydikemer (Ölüdeniz de olabilir)

1-5 Ekim U 12 Futbol turnuvası Beşkaza Sentetik Saha

7-8 Ekim Ölüdeniz Open Water Yüzme Yarışları Ölüdeniz

6-7-8 Ekim Plaj Voleybolu Türkiye Şampiyonası

7-8 Ekim Bedensel Engelliler Voleybol Ölüdeniz 

14-15-16 Ekim Ayak Tenisi-Ölüdeniz futbol sahaları

14-15-16 Ekim Footvolley Ölüdeniz Plajı

14-15-16 Ekim Göcek Tenis Turnuvası

22-23 Ekim Rowing Sprint Beach (Kürek Yarışları) Çalış Plajı

Sporun Nabzı Fethiye Sporfest’de

Fethiye çok uzun zamandır tatil bölgelerinin yıldızı olmuş durumda. Tarihi, doğal güzellikleri ve coğrafi zenginliğiyle, özellikle yaz aylarında hem yerli hem de yabancı pek çok turistin uğrak noktası. Bölgenin canlı atmosferi, burada yıllardır düzenlenen çeşitli festival ve etkinlikler Fethiye’yi ilgi çekici ve renkli bir tatil merkezine çevirmiş durumda.

Turizm merkezi olan Fethiye’nin zamanla Sporfest kapsamında da bambaşka bir turizmin de parlayan yıldızı olacağına şüphemiz yok. Kim bilir zamanla burada büyük bir spor turizmi oluşabilir.

Fethiye’nin zengin coğrafyası zaten birçok doğa sporuna uygun olmasını sağlıyor. Hiç kuşkusuz yıllar içinde spor Fethiye için daha önemli bir anlam taşıyacak. Bu büyük spor festivalinin en büyük sponsoru ise Özel Lokman Hekim Esnaf Hastanesi.  

Fethiye’de Neler Yapabilirsiniz?

Fethiye merkezde gezilecek yerler oldukça fazla. Burada muhakkak kendinize uygun bir rota bulacağınıza eminiz. Doğa severler, tarih meraklıları, deniz sevdalıları… İlgi alanınız her ne ise Fethiye’de size göre bir şey kesinlikle var. Daha önce hiç uçmamışsanız kesinlikle Ölüdeniz yamaç paraşütü deneyimi yaşamalısınız.

Tarih severler ve müze gezmeyi sevenler için bizim önerimiz: Fethiye Arkeoloji Müzesi, Amintas Kaya Mezarları, Af Kule Manastırı Harabeleri, Kadyanda Antik Kenti, Pınara Antik Kenti, Letoon Antik Kent gibi yerlere muhakkak uğramaları yönünde.  

Fethiye’nin renkli ve hayat dolu sokaklarında sürekli yeni bir sürprizle karşılaşacağınıza ve burada fazlasıyla eğleneceğinize eminiz. Şimdiden rüyalarınızdaki gibi bir Fethiye tatili diliyoruz!